CBRTP | INŻYNIERIA MATERIAŁOWA
Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu
centrum badań, centrum badań i rozwoju technologii dla przemysłu, narodowe centrum badań
20346
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-20346,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

INŻYNIERIA MATERIAŁOWA

Gwałtowny rozwój inżynierii materiałowej w ostatnich kilkunastu latach implikował rozwój narzędzi, maszyn i urządzeń w wielu dziedzinach. CBRTP S.A. dostrzega potrzebę rozwoju technologii i badań szczególnie w  przemyśle surowcowym i obszarach wysokich technologii oraz medycyny.

 

Inżynieria materiałowa jest wybitnie interdyscyplinarną dziedziną nauki i techniki, zawierającą w sobie elementy fizyki, chemii, biologii i matematyki. Ze względu na swoje unikalne cechy i innowacyjny charakter stanowi w strategii CBRTP S.A. kluczowy obszar aktywności badawczo – rozwojowej.

 

CBRTP S.A. ukierunkowało strategiczne działania Spółki na obszar inżynierii materiałowej, który jest komplementarny z pozostałymi działami badawczo – rozwojowymi funkcjonującymi w strukturach Centrum.  Aktywna współpraca z wiodącymi krajowymi ośrodkami naukowymi tj. Politechniką Warszawską, Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie oraz Akademią Górniczo – Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie, umożliwia inicjowanie i realizację złożonych przedsięwzięć badawczych, badawczo – rozwojowych oraz wdrożeniowych. Działania CBRTP przekładają się na rzeczywisty transfer wyników do gospodarki. Skuteczność wdrożeń stanowi ogromny potencjał konkurencyjny dla Spółki i jej Partnerów.