CBRTP | ENERGETYKA I MECHANIKA PŁYNÓW
Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu
centrum badań, centrum badań i rozwoju technologii dla przemysłu, narodowe centrum badań
20339
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-20339,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

ENERGETYKA I MECHANIKA PŁYNÓW

 

Obecny przełom rozwoju technologii maszyn przepływowych, ze względu na swój perspektywiczny charakter uzasadnia wzmożoną aktywność badawczą w tym zakresie. Umożliwia ona bowiem znaczącą poprawę efektywności przemysłu i procesów produkcji. CBRTP S.A. dostrzega strategiczny charakter badań fizycznych nad mechaniką płynów, jako dziedziną techniki i inżynierii obejmującą większość procesów przemysłowych.

 

Z tego względu obszar działań związany z ruchem cieczy i gazów jest jednym z kluczowych kierunków aktywności rozwojowej Spółki. Obszary zainteresowań CBRTP S.A. w zakresie mechaniki płynów obejmują szczególnie dwa segmenty: energetykę zawodową oraz ciepłownictwo, w tym mikro instalacje (mikro i nanoprzepływy).

 

Tematy działań podejmowane przez CBRTP S.A. wraz z krajowymi ośrodkami badawczymi oraz przemysłem w długiej perspektywie są ukierunkowane na znaczący efekt gospodarczy. Wymaga to zmiany podejścia do procesów budowania zasobów kadrowych dedykowanych zadaniom badawczych i wdrożeniowym, gdzie CBRTP S.A. widzi swoja rolę nowoczesnego integratora i katalizatora badań.