CBRTP | Otwarcie laboratorium CBRTP w Warszawie
Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu
centrum badań, centrum badań i rozwoju technologii dla przemysłu, narodowe centrum badań
21940
post-template-default,single,single-post,postid-21940,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Otwarcie laboratorium CBRTP w Warszawie

 

W lipcu 2018r. w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT w Warszawie, będącym jedną z największych inwestycji w dziedzinie badań i rozwoju w obszarze high – tech, zostało uruchomione laboratorium CBRTP S.A. i zakończona instalacja dwóch reaktorów do Osadzania Warstw Atomowych (ALD, ang. Atomic Layer Deposition) firmy Beneq.

 

 

Urządzenia mają posłużyć do realizacji licznych projektów, w ramach których dział B+R pracuje nad rozwojem multipodłożowej modyfikacji ogniw fotowoltaicznych. Wspomniany rozwój poparty technologią ALD jest jednym z najbardziej perspektywicznych kierunków rozwoju fotowoltaiki, a wyposażone laboratorium stanowi  infrastrukturę unikatową na skalę Polski oraz jedną z nielicznych w Europie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Już niedługo pojawią się pierwsze efekty prowadzonych badań przy pomocy zaawansowanej technologii w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT. Laboratorium znajduje się przy ulicy Poleczki 19.