CBRTP | Działalność
Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu
centrum badań, centrum badań i rozwoju technologii dla przemysłu, narodowe centrum badań
15766
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15766,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Czym się zajmujemy

Działalność CBRTP S.A. jest inspirowana potrzebami nauki oraz biznesu w zakresie technologii przemysłowych.

Firma została stworzona przez specjalistów i praktyków rynkowych, łączących doświadczenie pracy w międzynarodowych korporacjach i instytucjach  badawczo-rozwojowych.

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu S.A. dzięki prowadzonym od początku swojej działalności badaniom naukowym jest skutecznym katalizatorem współpracy między przedsiębiorstwami, a jednostkami naukowymi. Zapewniamy efektywny transfer technologii parterom biznesowym poszukującym innowacji. Ułatwiamy komercjalizację wyników badań naukowych i prac rozwojowych. 

 

Nasza działalność polega na prowadzeniu samodzielnie i w kooperacji oraz w sposób ciągły badań naukowych i prac rozwojowych o charakterze aplikacyjnym.

Podnosimy efektywność całego procesu „od pomysłu do realizacji”. Optymalizujemy koszty badań i eliminujemy ryzyko, dzięki wykwalifikowanej kadrze oceniającej potencjał koncepcji merytorycznej i biznesowej projektu. Legitymując się bogatym doświadczeniem inwestycyjnym kadry zarządzającej, zapewniamy naszym partnerom profesjonalną obsługę finansowania procesów badawczych i wdrożeniowych przy jednoczesnym utrzymaniu bezpieczeństwa prawnego i organizacyjnego przedsięwzięcia.

 

Stale rozwijany potencjał zasobów Spółki pozwala na prowadzenie badań naukowych w wielu obszarach tworząc interdyscyplinarny potecjał_ośrodka.

Nasze interdyscyplinarne podejście pozwala na współpracę z każdą gałęzią przemysłu.

Największa aktywność CBRTP przypada na dyscypliny takie jak:

Elektrotechnika

Projekty badawcze w dziedzinie nauk technicznych dotyczących zjawisk w branżach takich jak: energetyka, automatyka i robotyka, elektronika, inżynieria produkcji.

więcej ..
Geologia i Geofizyka

Projekty badawcze w dziedzinie nauk fizycznych i technicznych dotyczących zjawisk w branżach takich jak: geofizyka, górnictwo, geologia inżynierska.

więcej ..
Inżynieria Materiałowa

Projekty badawcze w dziedzinie nauk technicznych dotyczących zjawisk w branżach takich jak: inżynieria materiałowa, inżynieria chemiczna, metalurgia.

więcej ..
Energetyka i Mechanika Płynów

Projekty badawcze realizowane w branżach takich jak: termodynamika, kogeneracja, poligeneracja, energetyka cieplna, energetyka konwencjonalna.

więcej ..
Zarządzanie

Projekty badawcze realizowane w dyscyplinie nauk o zarządzaniu.

więcej ..

MODEL WSPARCIA OD POMYSŁU DO REALIZACJI

identyfikacja potrzeb

  • wypełnienie luk rynkowych (technologia, finansowanie, zarządzanie)
  • przygotowanie dokumentacji
  • koordynacja prac badawczych
  • wdrożenie
  • rozliczenie projektu