CBRTP | ZAPRASZAMY NA IMPACT FINTECH’19
Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu
centrum badań, centrum badań i rozwoju technologii dla przemysłu, narodowe centrum badań
22584
post-template-default,single,single-post,postid-22584,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

ZAPRASZAMY NA IMPACT FINTECH’19

Mamy przyjemność poinformować, że w dniach 4-5 grudnia w Katowicach odbędzie się Impact fintech’19, największe w Polsce wydarzenie poświęcone przyszłości usług finansowych w CEE, nad którym patronat objęła nasza firma.

 

Impact fintech’19 w Katowicach – zobacz, jak zmienia się przyszłość finansów w CEE zgromadzi kluczowych graczy ze świata bankowości, finansów oraz gospodarki. Uczestnicy będą dyskutować m.in. o nowej mapie drogowej transformacji bankowej, zaufaniu cyfrowym czy rozwiązaniach chmurowych.

Na scenie Impact fintech’19 pojawią się liderzy biznesu, nauki, administracji publicznej czy szefowie startupów zmieniających obecne modele biznesowe i społeczne. Dyskusje będą toczyć się w ramach 8 ścieżek tematycznych – banking transformation, payments & future commerce, alternative lending & finance, insurtech, regulation & regtech, tech entrepreneurship & investment, cloud solutions, emerging tech & security oraz sustainable fintech. Tematem przewodnim wydarzenia będzie Digital trust czyli cyfrowe zaufanie w wykorzystywaniu danych, identyfikacji tożsamości cyfrowej, otwartej bankowości, cyberbezpieczeństwa, e-commerce i modeli biznesowych wspierających budowanie zaufania.

Wizjonerzy branży finansowej

 

Otwarta bankowość, pojawienie się nowych technologii i rosnące oczekiwania klientów – to nowe wyzwania dla sektora bankowości. Co może pomóc sprostać tym wyzwaniom? Przede wszystkim automatyzacja i sztuczna inteligencja. Fintechowa rewolucja staje się faktem i dokonywać się będzie bezpośrednio z naszym – klienckim – udziałem. Podczas Impact fintech’19 swoje wizje przyszłości finansów przedstawią światowi liderzy: Dele Atanda – CEO i założyciel metaME, spersonalizowanej technologii AI i nowej klasy Smart Data, Marko Wenthin – współzałożyciel solarisBank i CEO Penta, Utena Treves – szef strategii Wefox czy Max Schertel – reprezentujący niemiecki mobilny bank N26.

Światowi i polscy przedstawiciele firm oraz instytucji

W 2018 roku wartość inwestycji funduszy venture capital na rynku Fintech była ponad dwa razy wyższa niż w roku 2017 i wyniosła prawie 40 mld dolarów. Jednak całkowita wartość kapitału, który popłynie do tego obszaru, uwzględniając fundusze korporacyjne i inne, według szacunków przekroczyła sumę 100 mld dolarów. Microsoft zainwestował miliard dolarów w Open AI firmę – firmę założoną przez Elona Muska, a Google przejął startup Looker za 2,6 mln dolarów.

Pojawią się przedstawiciele dziesiątek firm i instytucji związanych z sektorem fintech, jak Narodowy Bank Polski, PKO Bank Polski, Komisja Nadzoru Finansowego, Bank Pekao, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, BNP Paribas, Alior Bank, Ministerstwo Cyfryzacji, mBank, Google, Mastercard, Polski Fundusz Rozwoju, PayU, Wirecard, Tauron, Blik, Bluemedia, Allegro, Vivus, Polska Bezgotówkowa, Operator Chmury Krajowej oraz Giełda Papierów Wartościowych.

Wśród potwierdzonych mówców Impact fintech’19 znaleźli się również: Teresa Czerwińska z NBP, Laura Navaratnam z FCA, Chris Skinner z 11:FS, Jadwiga Emilewicz z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Bartosz Ciołkowski z Mastercard, Diana Paredes z Suade Labs, Michał Krupiński z Pekao, Adam Marciniak z PKO Banku Polskiego, Husayn Kassai, Onfido, Przemysław Gdański z BNP Paribas, Bartosz Berestecki z PayU czy Ben Goldin z Mambu.

Jakie są najważniejsze priorytety technologiczne sektora na 2020 rok? Co obecnie jest na szczycie fali porywających wizji i skrupulatnych prognoz, które będą redefiniować najbliższą przyszłość? Podczas Impact fintech’19 zobaczyć będzie można pełny krajobraz nadchodzących zmian. Pojawią się przedstawiciele dziesiątek firm i instytucji związanych z sektorem fintech, jak Narodowy Bank Polski, PKO Bank Polski, Komisja Nadzoru Finansowego, Bank Pekao, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, BNP Paribas, Alior Bank, Ministerstwo Cyfryzacji, mBank, Google, Mastercard, Polski Fundusz Rozwoju, PayU, Wirecard, Tauron, Blik, Bluemedia, Allegro, Vivus, Polska Bezgotówkowa, Operator Chmury Krajowej oraz Giełda Papierów Wartościowych.

********************

Więcej szczegółowych informacji i kontakt na stronie internetowej wydarzenia https://impactcee.com/fintech/2019/pl/start/.

W imieniu firmy Impact zapraszamy i zachęcamy do udziału w kongresie Impact fintech’19 w Katowicach w dniach 4-5 grudnia 2019 r.