CBRTP | CBRTP na SML International Week 2016
Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu
centrum badań, centrum badań i rozwoju technologii dla przemysłu, narodowe centrum badań
21128
post-template-default,single,single-post,postid-21128,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.2.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

CBRTP na SML International Week 2016

CBRTP na SML International Week 2016

Dr Eliza Przeździecka reprezentowała Szkołę Główną Handlową oraz Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu podczas trzeciej edycji gospodarczej konferencji SML International Week organizowanej przez szwajcarską ZHAW School of Management and Law. Międzynarodowe spotkanie ekspertów biznesu odbyło się w dniach 18-20 kwietnia w Zurychu.

Konferencja była okazją do wymiany myśli o najbardziej aktualnych wyzwaniach współczesnej gospodarki światowej. W międzynarodowym gronie badacze i praktycy dyskutowali nad zagadnieniami konkurencyjności lokowania produkcji w Europie, a także nad przyszłością przemysłu i usług. Omawiano również skutki near- i offshoringu w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem Szwajcarii.

Reprezentująca SGH i CBRTP w panelu dyskusyjnym dr Eliza Przeździecka oceniła, że w kontekście konkurencyjności przedsiębiorstw w Polsce nastąpiły duże usprawnienia. „Zagraniczne inwestycje znacząco wspierają naszą konkurencyjność i jakość obsługi. Wciąż jednak istnieją firmy charakteryzujące się tradycyjnym systemem produkcji, niegotowe do konkurowania na arenie międzynarodowej, które przetrwały jedynie dzięki dotacjom państwowym” – mówiła analityk inwestycyjny w CBRTP i adiunkt Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W sympozjum udział wzięli również Jan Jenisch – dyrektor generalny Sika AG, dr Daniel Seelhofer – prodziekan i dyrektor Departamentu Międzynarodowego Biznesu, Florian Keller – dyrektor Center for European Business & Affairs, Manuele Fumagalli – założyciel Workspace2go oraz Michael Trapp – kierownik regionalny Fincons Group.